Αγιασμός 2015-2016

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2015-2016 Το κουδούνι του σχολείου μας χτύπησε και πάλι ,μετά από καιρό , και μας συγκέντρωσε ξανά την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015 στην αυλή του σχολείου . Συναντηθήκαμε και πάλι με τους συμμαθητές, τους φίλους και τους … ……………….συνέχεια……………….

Εκπ/κή επίσκεψη στο ΚΠΕ Νάουσας B1-B2.

Στα πλαίσια της υλοποίησης προγράμματος για το δάσος, οι μαθητές και οι μαθήτριες των Β’1 και Β’2 τάξεων επισκέφθηκαν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Νάουσας. Σκοπός της επίσκεψης ήταν η επαφή των μαθητών με το δάσος της περιοχής και η ευαισθητοποίησή … ……………….συνέχεια……………….

Γιορτή αφιερωμένη στις μητέρες!

Με αφορμή τη γιορτή της μητέρας, την Παρασκευή 8/5/2015 προσκαλέσαμε τις μητέρες μας στην τάξη (Δ2) και παρουσιάσαμε μια μικρή γιορτή αφιερωμένη σ” αυτές. Παίξαμε δύο μικρά θεατρικά, τραγουδήσαμε και εκφράσαμε το ευχαριστώ μας στις μητέρες που κάνουν τόσα πολλά … ……………….συνέχεια……………….

5η Σχολική Ανθοέκθεση 2015

anuoekuesh2015

Σας περιμένουμε στην αυλή του σχολείου μας την Παρασκευή 24 Απριλίου από τις 5 μ.μ. έως τις 8 μ.μ., το Σάββατο 25 Απριλίου από τις 9 π.μ. έως τις 8 μ.μ. και την Κυριακή 26 Απριλίου από τις 9 π.μ. … ……………….συνέχεια……………….

Δράση ενημέρωσης για τη σχολική βία.

Την Τετάρτη στις 11 Μαρτίου 2015, το απόγευμα 5-7, πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Σχολείο Λιανοβεργίου-Αράχου ενημερωτική δράση σχετικά με μέτρα αντιμετώπισης της σχολικής βίας(school bulling). … ……………….συνέχεια……………….